Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

Bardzo często z wiekiem psuje się nam wzrok lub też posiadamy pewne wady od urodzenia, które jedynie się pogłębiają.

Niestety wzrok jest zmysłem, który bardzo często z czasem wymaga korygowania, by zachować odpowiedni komfort funkcjonowania danej osoby. Dzisiejsza medycyna jest w stanie na szczęście doskonale pomóc wielu osobom, które borykają się z problemami ze wzrokiem i to niezależnie od posiadanej wady i jej natężenia.

Najczęstsze problemy ze wzrokiem

Najczęstszymi schorzeniami wzroku, które dotykają ludzi są przede wszystkim krótkowzroczność i dalekowzroczność. Te wady są niezwykle rozpowszechniona na całym świecie. Podobnie w przypadku astygmatyzmu, który również występuje bardzo często, nierzadko również w połączeniu ze wcześniej wspomnianymi wadami. Z racji wydłużania się średniej długości zużycia człowieka, popularnym schorzeniem jest też prezbiopia, czyli starczowzroczność. To wada wzroku, która występuje naturalnie wskutek zużycia naszego narządu wzroku i zwykle już po 4o roku życia zobaczymy jej pierwsze objawy. Dzisiejsza medycyna oferuje przede wszystkim: soczewki kontaktowe, okulary oraz operacje wzroku. Najczęściej wybieramy pomiędzy soczewkami, a okularami, bowiem operacje nadal są stosunkowo drogie, a wiele osób się ich obawia.

Soczewki zamiast okularów? Korzyści

Soczewki są wybierane często zamiast okularów, nierzadko przez osoby, które z różnych powodów mają już dość noszenia klasycznych i znanych od dawien dawna okularów korekcyjnych. Soczewka daje bowiem znacznie większy komfort. Bardzo szybko zapomnimy, że w ogóle jakąkolwiek wadę wzroku posiadamy. Z pomocą przychodzi nam serwis Mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki kontaktowe – początkowe problemy z aplikacją

Na początku większość osób będzie miało problemy z aplikowaniem w wygodny sposób soczewek. W gabinecie lekarskim czy też u optyka będziemy mogli jednak uzyskać małe wsparcie. Zwykle klienci, którzy nie nosili nigdy wcześniej soczewek proszeni są o poświęcenie kilkudziesięciu minut na naukę ich zakładania. Pomoże nam w tym optometrysta, lekarz lub doświadczony pracownik salonu. Po takim „szkoleniu” szansa na zaprzyjaźnienie się z soczewkami znacząco wzrośnie.

Rodzaje soczewek – jakie wybrać?

Dobieranie soczewek kontaktowych to kwestia niezbyt skomplikowana. Kiedy już zostanie dobrana odpowiednia moc soczewek, a także ich rodzaj (np. toryczne dla astygmatyków) pozostanie nam zdecydowanie się na czas, jaki chcemy użytkować pojedynczą ich parę. Zwykle mogą to być soczewki jednodniowe, tygodniowe lub miesięczne. Wybór zależy od nas, choć często to nasz organizm sam nam podpowie, bowiem nie każda osoba dobrze toleruje soczewki noszone przez dłuższy czas.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix